fbpx

Ümbruskond

Kolkja väikeses külas on mitmeid külastusväärt kohtasid. Avamisaegasid vaata ettevõtete kodulehtedelt:

Peipsimaa pärimuskeskus. Vanausuliste maja, sigurimuuseum, suur ja põnev õueala, käsitööpood, käsitöö õpitoad, suvel Tädi Šura restoran. Suvel avatud, muul ajal ettetellimisel.

Kolkja kala- ja sibularestoran. Menüüs on toidud kohalike vanausuliste retseptide põhjal. Suurema seltskonnaga külla minnes soovitame kohad ette broneerida. Suvel avatud pea iga päev. Muul ajal ette tellimisel.

Prääniku tareke. Kolkja küla keskel, viie tee ristil asuv kollane majake, mis pakub imelisi pirukaid ja saiakesi. Sekka muud toitu ka. Suvel avatud pea iga päev; muul ajal tooted saadaval ette tellimisel.

Peipsimaa Präänikutalu. Peatänavalt veidi kõrval, aga väärt külastamist. Präänikutalu perenaine Natalja on Sibulatee kõige esimene ametlik sibulapirukameister. Seega – sibulapirukad tasub siit osta! Pirukad, saiakesed, präänikud – kõik see ette tellimisel.

Aljonushka puhvet. Alatskivi poolt Kolkjasse saabudes tervitab külalisi Aljona ja pere sarai, mille all on nüüd avatud Aljonushka puhvet. Suvistel nädalavahetustel pakutakse brunchi. Muul ajal ette tellimisel ning tooteid saab kaasa ostmiseks ette tellida.

Kostja sibulatalu. Siia tuleb külastus ette broneerida. Kostja tutvustab siinse sibula nelja-aastast kasvutsüklit. Võimalik on ette tellida ka sibulapirukate ja samovariteega ümber laua istumine.

Külastuskohad Sibulateel

Sibulateel saab osaleda erinevates käsitöö õpitubades ning kohalikust toorainest toitude valmistamise tundides. Käia matkadel, visata lendkettaid, proovida paadiga Peipsit vallutada, tõukerataste või –kelkudega külatänavaid või maastikke mõõta. Kes soovib, see osaleb fotograafia õpitubades või käsitööveinide degusteerimisel. Lastele pakuvad põnevust kaks loomatalu. Muidugi saab leili võtta erinevates saunades, uuele päevale vastu minna erinevates majutuskohtades, ning avastada kolme kultuuri muuseumites ja pärimuskeskustes.

Vaata, mis Sibulateel Sulle veel pakkuda on
Siin Sibulateel toimuvad sündmused

Scroll to Top